Vyberte stránku

Jakub Horák

Český spisovatel, producent a satirik, zakladatel recesistického Hnutí Nevím a The Eccentric Club Prague. Jeho román Kočky jsou vrženy (2017) je fiktivní příběh, v němž vystupují reální tuzemští politici včetně prezidenta Miloše Zemana a satiricky popisuje volby, kterých se zúčastní tajemný kocour.

Kniha vyprodala náklad 15000 výtisků, udržela se několik měsíců v žebříčků bestsellerů knižní distribuce kosmas.cz a román obsadil třetí místo v Kosmas ceně čtenářů v soutěži Magnesia Litera.

Můj příběh

Jakub Horák (* 9. června 1972 Praha) je český spisovatel, producent a satirik.

Jako hudební producent stál za návratem české EBM legendy Vanessa i comebackem Bruna Ferrariho. Jako autor strategie se podílel na úspěšné kampani České pirátské strany v parlamentních volbách v roce 2017, je zakladatelem recesistického Hnutí Nevím. V letech 1998–2016 byl českým partnerem sítě TBWA Worlwide, největšího mezinárodního reklamního holdingu Omnicom Group. Je zakladatelem a generálním sekretářem Eccentric Club Prague. Jeho bestseller Kočky jsou vrženy obsadil třetí místo v Kosmas ceně čtenářů v soutěži Magnesia Litera.

 

Literání činnost

Prvotinu Ostrov vydalo v roce 1992 nakladatelství Radost z iniciativy Pavla Nádvorníka a Petra Lukáše (POST). Překlad části novely vydal americký magazín YAZZYK s ilustracemi Obadiah J. Watkinsona. Román vyšel v digitální reedici v roce 2012 péčí Viktora Stoilova (nakladatelství Torst.

V roce 1996 vyšel svazek Zlatá rána (nakladatelství Generace), soubor povídek ovlivněných autorovými psychedelickými zkušenostmi z devadesátých let.

Kniha Je to všechno pakárna (Česká televize, 2006) obsahuje scénáře k animovanému seriálu Pakárna; autorem názvu je Petr Čtvrtníček. Kniha popisuje příhody gymnazistů bojujících proti novému americkému řediteli, který je vyslán Nadací pro podporu primitivních národů ve střední Evropě.

Horák napsal i řadu povídek, zatím nevydaných v žádné sbírce, z nichž největšího ohlasu dosáhla Zpráva o tom, že tu žil briard jménem Sid (Reflex, 2013).

 

Kočky jsou vrženy

V roce 2017 vyšla v nakladatelství jakubhorak.com politická satira Kočky jsou vrženy. Román vyvolal zájem ještě před svým vydáním, na crowdfundingovém serveru Hithit.com se vybralo tři čtvrtě milionu korun. Fiktivní příběh, v němž vystupují reální tuzemští politici včetně prezidenta Miloše Zemana, satiricky popisuje volby, kterých se zúčastní tajemný kocour. Autor v knize popisuje porušování koaličních dohod, spor o kvalitu potravin, sbírání kompromitujících materiálů, účelové uzavírání spojenectví a následné zrady, mediální manipulaci s voliči a další témata provázející současné politické dění. Náklad 3000 výtisků byl okamžitě po vydání rozebrán, stejně jako následných 10000 dotisku. V roli komických postav v knize kromě prezidenta Zemana vystupuje i český premiér Andrej Babiš, předseda poslaneckého klubu ANO Faltýnek i Horákův bývalý spolužák z FSV UK a nyní šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Kniha vychází v novém vydání s ilustracemi Štěpána Mareše, kreslíře komiksu Zelený Raul a udržela se několik měsíců v žebříčků bestsellerů knižní distribuce kosmas.cz.

Román obsadil třetí místo v Kosmas ceně čtenářů v soutěži Magnesia Litera.

Zdroj: Wikipedie

knihy

Kočky jsou vrženy

Kočky jsou vrženy

Jak nebýt otráven

Pakárna